Dlaczego warto korzystać z palet plastikowych?

Palety to platformy, które są stosowane jako twarde podłoże, na którym układa się drobne opakowania i przenosić je w większej ilości.

Palety znajdują ogromne zastosowanie w prawie wszystkich gałęziach przemysłu, usług czy handlu. Projektuje się je w ten sposób, żeby można je było podnosić i przenosić na większe odległości za pomocą wózków widłowych. Palety mogą być wykonane z drewna, tworzywa sztucznego lub metalu. Palety plastikowe stanowią wspaniałą alternatywę wobec powszechnie stosowanych palet drewnianych. Palety z tworzyw sztucznych coraz bardziej wypierają odpowiedniki z drewna.

Zalety sztucznych palet

Do najważniejszych zalet palet z plastiku należy przede wszystkim duża ich żywotność do ponad dziesięciu lat. Paleta z plastiku jest bardzo odporna na większość środków chemicznych, w tym kwasy czy zasady. Palety plastikowe nie wymagają dodatkowych przeróbek ani wymagań do transportu, aby uzyskać pozwolenia sanitarne. Materiał z którego wykonane są palety, można w całości przetworzyć parokrotnie, ze zużytych palet można uzyskać nowe. Palety plastikowe ze względu na swoje specyficzne wypustki, gniazdka i wgłębienia oraz bardzo dokładne ich do siebie dopasowanie, dają ogromną oszczędność miejsca jakie zajmują. Można je bardzo precyzyjnie wkładać jedna w drugą.

Duże znaczenie przy wyborze palet z tworzyw sztucznych jest to, że są zdecydowanie lżejsze od palet z drewna, co powoduje obniżenie kosztów ich transportu. Oczywiście zastosowanie palet z plastiku ma też parę negatywnych skutków. Palety plastikowe w przypadku pęknięcia czy złamania nie nadają się do naprawy. Niestety palety z tworzyw sztucznych są droższe od tych z drewna, ale jak mówią co tanie to drogie.