Produkcja palet plastikowych

Także koszty produkcji, zwłaszcza tych modeli pod specjalne zamówienie są wyższe od modeli drewnianych. Palety plastikowe są jednak zdecydowanie łatwiejsze w utrzymaniu ich w czystości oraz nie wchłaniają wody. Bardzo ważną w dzisiejszych czasach jest to, że palety z tworzyw sztucznych posiadają atesty zgodne z dyrektywami Unii Europejskiej i dzięki temu są dopuszczone do kontaktu z żywnością. Daje to nieograniczone możliwości przy transporcie produktów żywnościowych.

Zastosowanie palet plastikowych

Palety plastikowe stosowane są również w trakcie transportu środków chemicznych, podczas którego wykorzystanie palet drewnianych jest niewskazane lub zabronione. Do najważniejszych zalet palet z tworzyw sztucznych jest ich stabilna i wytrzymała konstrukcja, która zapewnia mniejsze powstawanie uszkodzeń przewożonych towarów. Ważną sprawą jest również to, że palety z tworzyw sztucznych możemy stosować w krajach gdzie zakazane jest stosowanie palet drewnianych. Powoduje brak przestojów na granicach, co jest bardzo ważne, jeśli chodzi o terminowość dostaw.

Sposób produkowania palet z tworzyw sztucznych pozwala na utrzymanie jednakowych parametrów produktu i uniknięcie słabszych partii, które to spotyka się w przypadku standardowych palet drewnianych. Palety z plastiku mogą mieć różne kolory, wzory co powoduje, że sprawdzają się doskonale jako produkty reklamowe.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *